در خبرنامه بازاریابی عضو شوید

Please enable the javascript to submit this form

بازاریابی کرونا

بازاریابی دوران کرونا، باید ها و نباید های بازاریابی، مشتری را درک کنیم

بازاریابی دوران کرونا : در دوران کرونا پیام برای مشتری نفرستیم

به صورت خلاصه این که بهتر است در دوران کرونا برای مشتری پیام های تکراری بهداشت عمومی و توصیه های عمومی و این که در دوران کرونا در کنارتان هستیم و از این داستان ها نفرستیم .

برای خودم اپ اسنپ پیام هایی در رابطه با کرونا ارسال کرد، یکی نیست بگوید به شما چه ربطی داره ؟ شما خیلی خوبی در رابطه با تمهیدات بهداشت ماشین ها صحبت کن و نه نکته های کرونا !

برای مشتریان و دیتابیس آنها پیامی در رابطه با توصیه های بهداشتی کرونا ارسال نکنید ! آنها قبلا همه چیز را در شبکه های اجتماعی و سایت های وزارت بهداشت و اخبار و ... مشاهده کرده اند .

این پیام های کرونایی در بازاریابی در دوران کرونا نه تنها اثر مثبت ندارند بلکه اثر منفی هم دارند

بازاریابی در دوران کرونا : امپاتی با مشتری داشته باشید

مشتری را درک کنید خودتان را به جای مشتری بگذارید و فرض کنید مثلا یک سالن آرایش و زیبایی بیاید و برای شما پیام هایی در ارتباط با سلامتی و عدم رفت و آمد و ... در رابطه با کرونا بفرستد و بگوید در دوران کرونا در کنار شماست .

واقعا خودتان را جای مشتری بگذارید .

این کار برای بازاریابی در دوران کرونا نه تنها مفید نیست بلکه فاصله مشتری را از شما زیاد می کند .

بهترین برای بازاریابی در دوران کرونا عدم ارتباط با مشتری است .

به جای ارسال پیام وارد عمل شوید .

یعنی اگر هم قرار است پیام بفرستید واقعا الان بهترین فرصت برای ارتباط با مشتری است،اما نه در رابطه با کرونا بلکه مثلا اگر برند مواد غذایی هستید، ده درصد تخفیف ویژه کرونا به مشتری بدهید، البته کالاهای پرمصرف و نیازهای اساسی و نه مثلا تخفیف فروش زین دوچرخه که یک میلیون تومان بوده را هشتصد هزار تومان بزنید و برای همه پیام بفرستید، مشتری اگر به کالای غیر ضروری شما نیاز داشته باشد خودش سراغ شما میاید و راهکار درست در بازاریابی در دوران کرونا درک مشتری و مایه گذاشتن برای مشتری است .

اگر در دوران کرونا دنبال سود هستید اشتباه می کنید !!

به دنبال سود رساندن به مشتری باشید ولو این که خودتان ضرر کنید، در این دوران مشتری را همراهی کنید و مشتری بعد از اتمام کرونا شما را همراهی خواهد کرد

سعی کنید که با مشتریان همراه باشید و در دوران پسا کرونا مشتری با شما همراه خواهد بود .

تخفیف ویژه خانه بازاریابی برای شما ! مشاوره رایگان بازاریابی و فروش در خانه بازاریابی در دوران کرونا