کانال های بازاریابی و راهکارهای گروه بازاریابی آرتا برای موفقیت شما

در خبرنامه بازاریابی عضو شوید

Please enable the javascript to submit this form

eCommerce

تجارت الکترونیک اختراع شد !

خیلی وقت ها تاریخ خلق و استفاده یک ابزار بسیار از هم فاصله دارند .

همیشه خالق یک صنعت تا مدت ها یکه تاز آن صنعت خواهد بود و مثلا برندهایی مثل تاید، ریکا، گوگل و ... به عنوان خود صنعت شناخته می شوند .

برند پیشتاز و اول صنعت این فرصت را دارد تا فاصله خود را با رقبا حفظ کند و بازار را در دست بگیرید . در تجارت الکترونیک هم این مورد صدق می کند، آمازون را در نظر بگیرید !

تاریخ شروع تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک از چه سالی آغاز شد ؟

تجارت الکترونیک

درست است که تجارت الکترونیک را و شروع آن را می توان با عمومی شدن اینترنت در سالهای 1991 به بعد دانست، اما اینترنت و آغاز آنرا میوه جنگ سرد و تلاش های آمریکا برای شبکه کردن کامپیوترها در سال های دهه هفتاد و هشتاد و متولد شدن تی سی پی آی پی است !

ایده های مبادله کالا و تجهیزات و نیازهای نظامی به صورت آنلاین یکی از تفکرات اولیه آمریکایی ها بود و به همین خاطر می توان آغاز بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیک را معادل با خلق آن در دهه هشتاد میلادی دانست !

در سال های بعدی به حدی این تکنالاژی سرعت گرفت که رشد و تغییرات آن باورنکردنی است !

آیا به عرصه تجارت الکترونیک ورود کنیم ؟

همانطور که می دانید هر بازاری دوره هایی دارد و در چرخه عمر محصول، هر بازاری بلوغ دارد و البته افول . این که بازار تجارت الکترونیک رو به افول است ، هنوز این اتفاق نیفتاده و شاید هیچ گاه رخ ندهد، جست و جو در اینترنت پیوسته در حال افزایش است و کاربری که تنها به نت متصل بود، امروز به کاربر دیجیتال تبدیل شده است

ورود به دنیای تجارت الکترونیک به صورت کارآفرین می تواند به قیمت ضرر و از دست رفتن سرمایه شما تمام شود، بسیار از شرکت ها بدون تحقیق در بازار به تجارت وارد می شوند و نمی دانند که هرکاری نیاز به دانش تخصصی و مدیریت و تجربه دارد

این تصور که شما ایده ای دارید که بازار را منفجر می کند خوب است ولی در همین حین ممکن است یک نفر در حال اجرایی کردن ایده شماست !!

تنها داشتن ایده موفقیت نیست،با فرض موفق بودن ایده اولیه شما و منحصر به فرد بودن آن ، تا وقتی که ایده شما اجرایی نشود نمی توان با قطعیت گفت ایده شما سودده و خاص است .

بد نیست نگاهی به تعریف تجارت الکترونیک در ویکی پدیا بندازیم .